Andreas Aljas: praktikast Siseministeeriumis

Andreas Aljas oli praktikal Siseministeeriumis 2017. aasta suvel peale teist aastat ülikoolis. Tegemist oli väga huvitava kogemusega, mis andis praktilise väljundi õpingutele ja avardas tohutult silmaringi.

Kuidas Sa praktikakohale said, mida selleks tegema pidid?

Praktikale sain avaliku konkurssi kaudu, pidin esitama CV ja avalduse. Sellele järgnes vestlus, kus oli ka praktiline ülesanne, mis puudutas inglise keele oskust ja Euroopa Liidu institutsioone.

Kas praktika oli tasustatud?

Ei, kuigi nii juhendaja kui ka osakonna juhataja väljendasid selle pärast kahetsust.

Mida tööl tegema pidid? Millised olid sinu tööülesanded?

Ülesanded olid sisulised. Sain osaleda nii poliitikakujundamises, eesistumise ettevalmistamisel kui ka kohtumistel, kirjutada kirju ja teha päringuid ning ka kirjutada grupitööna uurimustööd, lisaks oli ka jooksvaid ülesandeid.

Kas ja miks soovitad sinna minna?

Jah, kindlasti soovitan. Tegemist oli väga huvitava ja tegusa töökogemusega, kus õppisin ja arenesin palju.

Mis oli sinu jaoks praktikakogemuse jooksul raske, uus või harjumatu?

Olid mõned väiksed asjad, kuigi midagi ülemäära rasket ei olnud. Üks uus asi oli see, et pidin üsna palju seadustega töötama, mis andis tegelikult  hea kogemuse.

Kas Sa näed oma tulevikku kuidagi selle asutuse või institutsiooniga seotuna?

Loodetavasti küll.

Kas sulle tehti pakkumine ka edasiseks koostööks?

Ei.

Kirjelda mõnda huvitavat või erilist kogemust, mida praktika jooksul kogesid .

Huvitavaid ja silmiringi laiendavaid kogemusi oli palju. Huvitav oli kogeda, mida rahvusvaheline koostöö 28 riigi vahel tegelikult tähendab. See nõuab kõikide huvidega arvestamist ja lõputut kooskõlastamist paljude osapoolte vahel.

Allikas: Poliitikalabor.ee

27/10/2021
Andreas Aljas: praktikast Siseministeeriumis

Andreas Aljas oli praktikal Siseministeeriumis 2017. aasta suvel peale teist aastat ülikoolis. Tegemist oli väga huvitava kogemusega, mis andis praktilise väljundi õpingutele ja avardas tohutult silmaringi. Kuidas Sa praktikakohale said, mida selleks tegema pidid? Praktikale sain avaliku konkurssi kaudu, pidin esitama CV ja avalduse. Sellele järgnes vestlus, kus oli ka praktiline ülesanne, mis puudutas inglise […]

Loe edasi...
06/10/2021
Töötamine ministeeriumis: müüdid vs tegelikkus

Vaata, kuidas Rahandusministeeriumi töötajad näevad oma tööd ning lükkavad ümber riigiametniku tööga seotud kuulujutte.

Loe edasi...
01/03/2021
Практикант Министерства культуры: Государственный сектор - это реальное, доступное всем рабочее место

Осенью прошлого года был запущен пилотный проект программы практики, в рамках которого различные министерства и государственные учреждения предлагали увлекательные места для получения практического опыта студентам, для которых родным языком не является эстонский. Анастасия Булатчик и Вероника Мишелева рассказывают о своем недавнем опыте работы в отделе культурного многообразия Министерства культуры. Анастасия: Когда я узнала, что меня […]

Loe edasi...
14/02/2021
Сотрудник министерства финансов рассказал, что представляет собой работа в госсекторе

Сотрудник министерства финансов Дмитрий Московцев в интервью RusDelfi рассказал, как решается проблема пустующих многоквартирных домов, как сотрудники относятся к смене правительства и что представляет собой работа чиновника министерства. Как сотрудник министерства вы занимаетесь проблемой пустующих многоквартирных домов в Ида-Вирума. Это масштабная проблема? Действительно, я работаю в том числе и с самоуправлениями Ида-Вирумаа, занимаюсь пилотным проектом […]

Loe edasi...
crossmenu