KKK - KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kas ma saan kandideerida, kui mu emakeel on eesti keel?
Ei saa.
Paktikaprogramm on eriprojekt, mille eesmärk on julgustada teise emakeelega üliõpilasi tulevikus kandideerima tööle riigiasutustesse. Seega praktikaprogrammi saavad kandideerida vaid need, kes oskavad hästi eesti keelt, kuid ei räägi seda emakeelena. Eesti keelt emakeelena kõnelevad noored saavad kandideerida riigiasutustesse praktikale väljaspool INSA praktikaprogrammi.
Erand! Kui praktikakoht võimaldab tandem- või grupipraktikat, siis võib olla kas üks tandemi või grupi liige eesti keelt emakeelena rääkiv üliõpilane.

Kui ma õpin välismaa ülikoolis, kas ma saan kandideerida?
Ei saa. Praktikaprogrammi raames saavad kandideerida vaid üliõpilased, kes õpivad Eesti kõrgkoolis bakalaureuse- või magistriõppes.

Mis on kandideerimise tähtaeg?
2023. aastal on võimalik kandideerida praktikakohtadele kuni 25. septembrini (kell 23.59).

Kas praktika on tasustatud?
Praktikaprogrammi raames tehtav praktika ei ole tasustatud.

Ma ei ela Tallinnas, kas ma saan sõidutoetust praktika sooritamise ajal?
Praktikantidele sõidutoetust ei maksta / sõidukulusid ei hüvitata. Pakume aga mitmeid praktikavõimalusi üle Eesti ja suuresti saab praktikaülesandeid täita ka kodukontoris. Ülejäänud tingimused, näiteks praktikaülesannete täitmisega seotud transpordivõimalused lepitakse kokku praktikat pakkuva asutusega.

Kui kaua kestab praktika?
Praktikaperiood on oktoobrist kuni detsembrini 2023. Praktikatingimused, sh selle täpse kestuse jms, lepitakse kokku praktikapakkujaga.

Kas ma saan kandideerida praktikale ka 2024. aastal?
Jah, kandideerida saab ka 2024. aastal. Praktikakohtade info uuendatakse 2023. a. detsembris.
crossmenu